تمرین مدیتیشن می تواند روحیه شما را تقویت کند، میل شدیدتان را مهار کند و حتی می تواند در مقابله با درد نیز به شما کمک کند.

اگر تا به حال چندین دقیقه مدیتیشن در کلاس یوگا را گذرانده باشید، می دانید که تلاش برای آرام کردن افکارتان به مراتب سخت ‌تر از آن است که به نظر می‌ رسد.

Nina Smiley دکترای برنامه ریزی ذهن آگاهی در نیویورک می گوید: "ذهن ما دائما در مورد نگرانی هایمان در رابطه با فرصت ها و مهلت ها، ارزیابی عملکرد خودمان یا دیگران و یا ایجاد تعامل از گذشته سیر می کند. اما تمرین مدیتیشن ذهن را بر روی تمرکز بر زمان حال حاضر تعلیم می دهد و به شما در رسیدن به هدف های روزانه تان کمک می کند."

این کار نه تنها آرامش درونی را برای شما به ارمغان می آورد بلکه برای سلامتی تان نیز خوب است. با توجه به تحقیقات انجام شده علم پزشکی نیز به فواید تمرین مدیتیشن رسیده است.

دکتر مایک رویزن افسر ارشد سلامت در کلینیک کلیولند و رئیس هیات مشاوره پزشکی Packs Vitamin می ‌گوید: "من به همه افراد حتی بیماران خودم هم توصیه می کنم که تکنیک های مدیتیشن را بیاموزند و سپس به طور منظم آن را تمرین کنند. این توصیه من به این دلیل است که مدیتیشن هیچ عوارض جانبی منفی به دنبال ندارد و رایگان است."

اما درک اینکه چگونه مدیتیشن کار می کند دشوار است.

دکتر Madhav Goyal استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز که درباره تاثیرات مدیتیشن بر سلامت کلی تحقیق می ‌کند از تاثیرات امیدوارکننده ای خبر می دهد.

در این مطلب به بررسی مزایای مهم مدیتیشین بر سلامت کلی می پردازیم با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها