چگونه افکار منفی و خودشکن را از بین ببریم؟

چگونه می توانیم افکار و رفتارهای خودشکن را پشت سر بگذاریم؟

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که مدام افکار و رفتارهای خودشکن را در ذهن خود می پرورانند، درک دلیل اصلی ریشه این افکار و رفتارها برایتان بسیار مهم خواهد بود.

خود رفتارهای خودشکن انقدرها قوی نیستند که نتوانید بر آنها غلبه کنید. در واقع درک موقعیت خود در زندگی و چالش های گذشته باعث ایجاد چنین مارپیچی از الگوهای خودشکن خواهد شد که می تواند شما را نابود کنند.

انسان ها مخلوقات عادات خود هستند و بیشتر اوقات توجه بیش از حد به یک عادت باعث شکوفا شدن آن می شود. مغز ما فعالانه سعی می کند تا ما را از تغییر روش ها، از امتحان کردن چیزهای جدید و ترک منطقه راحتی مان باز دارد.

با این حال، عادات مسیر خود را طی می کنند. اگر عادت های سالمی مانند مسواک زدن صبح و شب را کنار گذاشته اید، مراجعه شما به دندان پزشک دردناک تر خواهد بود.

یکی از عادات ما عادات و رفتارهای خودشکن هستند، عاداتی که آنها را پرورانده ایم و باعث صدمه دیدنمان می شوند نه پیشرفت و تعالیمان.

آیا حس می کنید در شرایطی هستید که بارها به خود گفته اید: من اگر X ،Y یا Z را انجام بدهم می توانم از تمام استرس هایی که در درونم است خودداری کنم؟

سرزنش کردن خود معمولا بسیار آسان است و لذا اکثر مردم این کار را انجام می دهند.

شما با خود می گویید که استرس دارید، چرا که در کار بیش از حد غرق شده اید یا کاملاً مطابق با برنامه پیش نرفته اید. شاید شما شب گذشته نتوانسته باشید 9 ساعت کامل بخوابید و به احتمال زیاد، افکار خودشکن و الگوهای مخرب مغزتان را پر کرده و اشتباهات پر هزینه گذشته را به یادتان می آورند.

شاید این اولین بار نباشد که شما بدون برنامه عمل کرده اید و پس از آن یک فکر مخرب تمام ذهنتان را اشغال کرده باشد: واقعا من که هستم؟ چنین چیزی هرگز اتفاق نمی افتد پس بی خودی زحمت نکش؟”

بیایید ابتدا بر افکار خود منکوب کننده غلبه کنیم.

ادامه مطلب

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها